Okuma Cedros Speed Jig Tek Parça Jig Kamışı 90-200gr 180cm

Okuma Cedros Speed Jig Tek Parça Jig Kamışı 90-200gr 180cm

Ürün Kodu : 37865

Stok Yok

 

 

Okuma Cedros Speed Jig Tek Parça Jig Kamışı 90-200gr 180cm

 

Mükemmel özelliklere sahip bir dikey jigging (sırtı) kamışına sahip olmayı arzulayan bir Amatör balıkçı iseniz, Cedros Speed Jig Kamışları tam aradığınız kamış tipidir. Eşi olmayan bir esneklik-güç dağılımı sağlayacak şekilde tasarlanan bu kamışlar, bir balığın oltaya vurmasının oluşturduğu darbeyi yenerek balığı küpeşteye çıkarmak için gerekli kuvveti kamışa uygulamanız sırasında, kamışın uç kısmının kullandığınız suni yemin işlevini gerektiği şekilde yerine getirmesine olanak tanır.

Cedros Marka Kamışların Özellikleri

E-cam (bir tür fiberglas) halkalar inanılmaz bir çekme gücü sağlar
Örgülü misina kullanıldığında, fiberglas halkalar darbeyi azaltıcı bir rol oynar
Zirkonyum ara kılavuz parçaları örgülü misinadan kaynaklanan sürtünmeyi azaltır
Yüksek çıkıntılı ALPS 316 kalite paslanmaz çelik kılavuz çerçeveler
Yüksek çıkıntılı çerçeveler misinanın yuvadan ve ön kabzadan çıkmasına engel olur
İki farklı renk tonunda eloksal kaplamalı ALPS piramit şekilli alüminyum makine yuvası
Piramit şekilli makine yuvası daha ergonomiktir ve daha yüksek kontrol sağlar
Kaburgalı EVA ön kabza kamış ve kabza üzerindeki kontrolü artırır
Parçalı sap şeklindeki arka kabza kamış üzerindeki kontrolü artırır ve tekniği iyileştirir
Suni Yem Tutucu: Suni yemin hareket halinde iken yalpalanmasını önler
561XXH ve 601XH modellerinde makinede işlenmiş alüminyum yalpa çemberleri mevcuttur

Mükemmel özelliklere sahip bir dikey jigging (sırtı) kamışına sahip olmayı arzulayan bir Amatör balıkçı iseniz, Cedros Speed Jig Kamışları tam aradığınız kamış tipidir. Eşi olmayan bir esneklik-güç dağılımı sağlayacak şekilde tasarlanan bu kamışlar, bir balığın oltaya vurmasının oluşturduğu darbeyi yenerek balığı küpeşteye çıkarmak için gerekli kuvveti kamışa uygulamanız sırasında, kamışın uç kısmının kullandığınız suni yemin işlevini gerektiği şekilde yerine getirmesine olanak tanır. Bu kamışın tasarlanırken büyük yenilikler uygulamaya konulmuş, suni yemin istenmeyen bir hareketine ve büyük bir sıkıntıya yol açabilecek elbiselerinize takılma gibi bir olaya neden olmadan kamışı kontrol etmenizi sağlayan spiral bir şekle sahip EVA ön kabzası ve geniş boyutlu bir arka kabza ile konforlu bir kullanım sağlanmıştır. Cedros marka kamışınıza bir makine taktığınızda, bu kamışların neden gerçekten piyasada bulunan en kaliteli jig kamışları olduğunu anlayacaksınız.

Suni Yem Tutucu-
Kamışın bu yeni özelliği, iğneler iğne tutucuya tutturulduğunda, kullanacağınız suni yemin emniyetli bir şekilde kamışa takılmasına olanak tanımak suretiyle, suni yemin yalpalamasına ve hem iğne tutucuya hem de kamış halkasına hasar vermesine engel olur.

 

 

Plymouth (Massachusetts) açıklarında avlandığım son seyahatimle ilgili bazı resimleri sizinle paylaşabileceğimi düşündüm.

 


Stelwagan Bankte avlandık ve amacımız Kaptan Rich Antonino ile birlikte Black Rose teknesinde orkinos yakalamaktı. Bu yolculukta 7 gün boyunca 4 kişiydik ve tüm balıklarımızı dikey jigging ile yakaladık. Yaklaşık 65-70 kg ağırlığındaki bir orkinosun örgülü misinaya sahip bir jige vurduğunda ne kadar sert bir etki yaptığını kelimelerle anlatmak mümkün değil. Bu makineler jigging sırasında devredeler ve bu, makara serbestken canlı yem ile balık avlamaktan çok farklı bir şey.

 

 

Tüm vücudunuza şok dalgaları gönderen inanılmaz bir duygu. dı. Benim balığım Cedros-10S kademeli önden çekişli makineye gelmişti. Bu, normal olarak, Kaliforniya açıklarında 7-18 kg ağırlığındaki orkinos balıklarını yakalamak için kullanılan yüksek hızlı bir makine. 23 kg.lık Western filament misinalı makinemle çektim ve balığı yaklaşık 25 dakikada serbest bıraktım. 80 kg civarında olduğu tahmin edilen en büyük balığımız, bir Salina-80 döner makara yardımıyla dikey jigging ile ve 2,1 metrelik bir Cedros jigging kamışı ile yakalanmıştı. 

 

 

Bunun ne kadar işkenceli olduğunu gördükten sonra, bu devlerden birini döner donanımla yakalamak isteyeceğimi artık hiç sanmıyorum. İyi çalışıyor, ama uzun iş. Diğer balıklarımızın tümü 65 ila 75 kg arasındaydı ve Cedros-15S kademeli önden çekişli makineler ile Cedros jigging kamışları kullanılarak tekneye alınmıştı.

 


 

Bu şekildeki balıkçılık kesinlikle olağanüstü. Hiç bu hacimde bir orkinos görmemiştim. Seyahatimiz boyunca bazen tekne etrafında zıplayarak 360 derece dönen 45-90 kg ağırlığında orkinoslar gördük. Gün boyunca sudan çıkan balıklar gördük. Bu hem sinir bozucu hem de çok heyecan vericiydi. Bu adamlar Haziran ayından Kasım ayına kadar orkinos peşindeydi ve bunlar arasında dev gibi olanları da vardı. 70 veya 200 kg civarında mı bir balıkla karşılaşacaksınız bilemiyorsunuz. Hafif donanımla ve jiglerle bu devleri yakalamayı seven mükemmel bir test cihazımız var.
 

Gördüğüm en şaşırtıcı şeylerden biri, kaybettiğimiz bir balıkla ilgiliydi. Yüzeye çıktıklarında orkinoslara su üstü yapay yemi atıyorduk ve içimizden biri çaprazımızdan 10 metre kadar ileride dev bir orkinos yakaladı. Balık net bir biçimde suyun içinden dışarı çıktı. Bu orkinos bir Slugo ve bir Salina-80 döner makarası ile yakalanmıştı. Makarayı 37 saniye içerisinde sardığından turbo şarjlı bir Ferrari yakalamış gibiydik ve bu videoya alınmıştı. Adamların ikisi balığı teknenin arkasından tam hızla yüzerken gördü. Balık rahatlıkla 140 kg vardı.

John Bretza

Kredi Kartı Tek Çekim (%5) :396.00 TL (KDV Dahil)>

Havale / EFT (%10) :375.16 TL (KDV Dahil)

Bankalar özel taksit seçenekleri :

Garanti Bankası, Akbank, YKB, Finansbank, İş Bankası, Bank Asya, Halk Bank
taksit tutarıtoplam
2208.42 TL416.84 TL
3138.95 TL416.84 TL
4104.21 TL416.84 TL
583.37 TL416.84 TL
669.47 TL416.84 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
MarkaClick E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır