Okuma Raw II 40 Makine

Okuma Raw II 40 Makine

Ürün Kodu : 43969

Stok Yok

 

 

Bilya Sayısı : 7 + 1

Devir Sayısı : 5.0:1

Ağırlık : 308 gr

Maksimumu Çekme Gücü : 13,5 kg

Kafa Yapısı : Alüminyum

Gövde Yapısı : Grafit

Kılavuz Yapısı : Alüminyum

Rotor Yapısı : Alüminyum

Misina Kapasitesi (mm/mt) : 0,30/170 - 0,35/130

 

Okuma ülkemizde de bir süredir oldukça başarılı bir grafik çizen Raw serisine yeni bir model ekliyor.Bu üst segment spining makinesi inanılmaz bir donanıma sahip.Raw , V system ,Salina II gibi gerçekten piyasada büyük takdir toplayan Okuma modellerinin ALC kasa tenolojisi RAW II ' nin de en önemli özelliği.

Bu çok sağlam metal gövde teknolojisi ve yüksek yoğunluklu dişliler sayesinde , İstanbul boğazı gibi zor koşullarda kıyı balıkçılığı ,jigging ,tekne avcılığı ve hatta hafif ve orta ölçekli trolling bile yapabilirsiniz.

Hali hazırda iyice araştırdığınızda hiçbir markada bu fiyatlarda size bu imkanları sağlayabilecek bir makine olmadığını göreceksiniz.

Raw çok güçlü ve kaygan bir çekişe sahip.Burda önemli olan bir unsurda 4,8 gibi yükseğe yakın sayılabilecek bir devire rağmen çekiş kuvvetinin en üst seviyede olması.Bu özellikte boğazda sahte balık avcılığı, jigging gibi yöntemlerde makinenin toplama hızını arttırarak kullanıcısını daha az yoracak ve doğru çekiş sistemi ile avlanmanıza katkı sağlayacaktır.

 

EOS : ELİPTİK SALINIM SİSTEMİ

Eliptik Salınım Sistemi: devrim yaratan ESS tasarımı tüm dünyada bir çok ülkede patent ile korunma altına alınmıştır ve Okuma’nın orta ve üst sınıf makinalarının ruhunu oluşturmaktadır. ESS tasarımda, olağanüstü düzgün misina sarımı, çok düzgün çalışma ve maksimum kullanım ömrü sağlayan eliptik biçimli salınım dişlileri kullanılmaktadır. ESS dişlileri daima birbirine tam oturur ve pazarda bulunan birçok makinalarda sıkça rastlandığının aksine makinanın
sıçrama yapmasını önleyerek çok düzgün bir olta atımı sağlar.

   

FD : ÇİFT ÇEKİŞLİ ÇEKİŞ SİSTEMİ

Çift Güçlü Çekiş Sistemi: Çekiş basıncını, verimliliğini ve düzgün çalışmayı maksimize etmek için ÇGÇ sisteminde makaranın her iki yüzeyi de kullanılır. Makaranın üstüne monte edilmiş olan ve Suyu Engelleme Sistemi tarafından korunan bir çok-diskli keçeden yapılma çekiş sistemi bulunur ve makaranın altına monte edilmiş olan ikinci bir çekiş sistemiyle birlikte çalışır. Maksimum stabilite için makaranın her iki yüzeyine de eşit basınç uygulanır.

   

Keskin Gövde Tasarımı

Okuma’nın Keskin Gövde Tasarımı makinanın gövde profilini inceltir. Bu özellik fazla metalden ve makaranın fazla boyutlarından kurtulmayı sağladığı için ağırlığı da azaltmaktadır. Böylece makina çok daha hafif ve kompakt olmakta ve çarpıcı bir görünüme kavuşmaktadır.

 

Yüksek Yoğunluklu Dişliler (HDG)

Okuma’nın firmaya özgü HDF dövme metal ana dişlisi, eşsiz alaşım yapısı ve yoğunluğu sayesinde standart dişlilerden %50 daha sağlam olacak şekilde tasarlanmıştır. Helezon biçiminde işlenmiş dişliler birbirleriyle çok daha iyi bir şekilde bağdaşarak çalıştıkları için, sürücü sistemin verimini ve pürüzsüz çalışma özelliğini daha da arttırmaktadırlar. HDF dişlileri özellikle günümüzün süper misinalarının bir makaranın sürücü sisteminde yarattığı çok ağır şartları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır

   

ALC : ALUMILITE ÇERÇEVE TASARIMI

Alumilite Çerçeve Tasarımı : Alumilite tasarım, Okuma’nın sağlam aluminyum gövde teknolojisini spinning, trolling ve fly reel olta makinalarında kullanmaktadır. Aluminyum çerçeveler daha sağlamdır ve daha dayanıklıdır ve geleneksel grafit çerçevelere göre daha fazla basınca ve torka dayanabilir. Bu hafif döküm aluminyum çerçeveler, dişlilerin daha hassas bir şekilde yerleştirilebilmesi, maksimum stabilite ve çok uzun süre dayanmak için daha hassas toleranslar sağlarlar.

 

HPB : YÜKSEK PERFORMANSLI BİLYALI RULMAN

Yüksek Performanslı Bilyalı Rulmanlar: YPBR’ın özellikleri, bilyaların dışında tümüyle ÜÖBR ile aynıdır. YPBR’de kullanılan bilyalar rulmanın kendisiyle aynı yüksek sınıf paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu rulmanlar standart rulmanlara göre tuzlu suya 10 kat daha fazla dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu rulmanlar makinanın kendisinden bile daha uzun dayanabilir.

 

SUYU ENGELLEYİCİ TASARIM

Suyu Engelleyici Tasarımda, bir olta makinasındaki makaranın üstünde bir kauçuk conta bulunur. Bu kauçuk conta suyun ve yabancı maddelerin çekme sisteminin içine girmesini engeller. Suyu Engelleyici Tasarım çekme pullarınızın daima en uygun seviyede performans göstermelerini sağlar.

 

EFR II -DÜZGÜN AKIŞLI MİSİNA DOLAMA SİSTEMİ

Düzgün Akışlı Misina Dolama Sistemi’nde, verimliliği maksimize etmek için misinanın sarıldığı döner kısmın altında bir bilyalı rulman bulunur. Bu döner kısım sürtünmesiz bir şekilde ve serbestçe bilyalı rulmanın üstünde dönerek, misinanın bükülmesini azaltmaya yardımcı olur. Bu özellik olmadan misina çekildiğinde doğal olarak bükülecektir.

 

RES II : ROTOR BALANS SİSTEMİ

RES II Sistemi, Rotor Balans Sistemi anlamına gelir. Bu ikinci nesil RES sisteminde, rotoru balanslamak için bilgisayar tarafından bir ağırlığın rotora yerleştirilmesi söz konusudur. Bu ağırlık sayesinde çok hassas balans sağlanır ve makinanın sarsıntısı ortadan kalktığı için, dengeli bir atış yapmak ve makina ile düzgün şekilde çekmek mümkün olur.

 

HIZLI AYAR

Bu sistem, sarma kolunun anında kilitlenmesini sağlar ve birçok makinada sıkça rastlanan sarma kolu boşluğunu ortadan kaldırır. Olta takımını sabit bir şekilde tutmak için makinayı bir yönde kilitleyen, korozyona dayanıklı paslanmaz çelik bir bilyalı rulman kullanılır

 

 

Kredi Kartı Tek Çekim (%5) :489.44 TL (KDV Dahil)>

Havale / EFT (%10) :463.68 TL (KDV Dahil)

Bankalar özel taksit seçenekleri :

Garanti Bankası, Akbank, YKB, Finansbank, İş Bankası, Bank Asya, Halk Bank
taksit tutarıtoplam
2257.60 TL515.20 TL
3171.73 TL515.20 TL
4128.80 TL515.20 TL
5103.04 TL515.20 TL
685.87 TL515.20 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
MarkaClick E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır